Ľudová hudba

O nás

Program

Hudobné ukážky

Video ukážky

Fotogaléria

Kontakt

Fidlikanti

 

Jozef Lednický – husle, spev, fujara

Rodák z Myjavy, začal svoju husľovú dráhu v detskom súbore Javorinka v Starej Turej. Viac krát sa stal laureátom ceny primáša Samka Dudíka čo bolo povinnosťou v myjavskom kraji.  Ako študent Bratislavského konzervatória sa od folklóru odmlčal a venoval sa so zaujatím klasickej hudbe čomu je dôkazom 2. miesto na Medzinárodnej súťaži v hre na husliach v Dolnom Kubíne. V hudobnom štúdiu pokračoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kedy pôsobil aj v zahraničných orchestroch Junge Philharmonie Wien a International student orchestra Slovenia. Počas štúdia klasickej hudby ho stále niečo trápilo až jedného dňa pochopil, že okrem lásky k silným autám a pekným ženám je to vrelý vzťah k folklóru a stal sa členom Sľuk-u a príležitostne aj orchestra Zlaté husle. 

Andrej Jarolín –cimbal, spev

Prvé  kontakty s hudbou siahajú do školských čias, kedy začal navštevovať ZUŠ odbor – dychové nástroje - trubka. Svoje "umenie" - fanfárovanie s chuťou prezentoval na školskom dvore ZŠ. Sľubná kariéra dvorného fanfáristu skončila zahalená rúškom tajomstva. K cimbalu a k paličkám ho priviedol starý otec, ktorý hrával v dedinskej kapele na cimbale. Vzťah k cimbalu a k hudbe ako takej  mal možnosť rozvíjať na Konzervatóriu v Banskej Bystrici, kde  vyštudoval odbor cimbal. Študentské roky  si spestroval v rôznych hudobných zoskupeniach a telesách. Od roku  1998  je členom a sólistom orchestra SĽUK-u . Popritom hosťuje aj v rôznych profesionálnych telesách ako Ľ.H. Štefana Molotu, Lúčnica, alebo Orchester ľudových nástrojov Rádia Bratislava. 

Pavol Vician –kontrabas, fujara

Rodák z Banskej Štiavnice, ako mladý talentovaný huslista skúšal šťastie na konzervatóriu v Žiline. Na šťastie nás všetkých, ktorí ho poznáme a sme jeho kolegovia v tom  čase bolo bežné, že huslistov bol prebytok, ale chýbali kontrabasisti. Po skončení konzervatória, už ako kontrabasista začal svoju hudobnú kariéru v Orchestri ľudových nástrojov Rádia Bratislava a popritom bol aj členom Ľ.H. Miroslava Dudíka. Neskôr bol členom orchestra v divadle Nová Scéna, Lúčnice, ĽH Štefana Molotu . V súčasnosti je členom ľudového orchestra Sľuk-u. 

 Peter Mikulec - viola

I keď rodák z Myjavy, folklóru sa začal prvý krát venovať v Detve v ľudovej hudbe Detvanček. Dva roky vo  vojenskom súbore Jánošík v Brne odštartovali jeho cestu profesionálneho kontráša. Po skončení Z.V.S. /1991/ päť rokov koncertoval s Jožkom Černým. Od 1996 pôsobí v Bratislave v rôznych folklórnych profesionálnych telesách ako AUS, Orchester ľudových nástrojov Rádia Bratislava, Lúčnica , ľudová hudba Štefana Molotu. V súčasnej dobe je členom orchestra SĽUK-u.